Czym są filtry prywatyzujące?

Data: 2022-02-01 Kategoria: Urządzenia biurowe Komentarze: 0
Czym są filtry prywatyzujące?

Pewnie niejednokrotnie się zastanawialiście co zrobić, by mieć większą prywatność w domu, w biurze a może w komunikacji? Siedząca obok osoba w tramwaju cały czas zerka w Wasz ekran — brzmi znajomo? Pracując w biurze wykonujemy zadania na komputerze — nierzadko są na nim informacje poufne, przykładowo prywatne dane, których prócz Was nie powinien nikt inny widzieć. Może być też taka sytuacja, że dekoncentrujecie się mając z tyłu głowy, że ktoś przygląda się Waszym poczynaniom na urządzeniu. Tutaj właśnie z pomocą wychodzą filtry prywatyzujące — ich zadaniem jest dbanie o naszą prywatność i ochronę przed nabyciem naszych danych.

Filtry na rynku zyskują coraz większą popularność – to rozwiązanie działa na prostej zasadzie – przyciemnienia ekranu – nakładkę, która jest z lekkiego tworzywa sztucznego, wystarczy nałożyć na monitor czy inne urządzenia takie jak tablet, czy telefon. Co istotne filtry oprócz głównego zastosowania, chronią wzrok osób pracujących przed komputerem — redukują one emisję światła niebieskiego aż o 35%. Taki filtr w łatwy sposób można założyć czy zdjąć z ekranu. Znaczące jest to, że nie pogarszają one jakości obrazu. Ich dodatkowym zastosowaniem jest ochrona przed smugami, odciskami czy różnymi zadrapaniami powstającymi w naturalny sposób pod wpływem użytkowania i transportu.

Widok dla osób trzecich

Tak jak nazwa wskazuje filtr prywatyzujący dba o naszą swobodę, poufność czy intymność w internecie — jego zadaniem jest personalizacja widoku, jakiego mamy na monitorze. Osoby trzecie nie będą w stanie odczytać tego co piszemy, jedynie co ukaże się ich wzroku to czarny ekran. Widok jest dostępny tylko dla osoby, która siedzi na wprost. Znajdujące się osoby obok, pod kątem nie będą miały takiej możliwości.

Osoby w podróży

Filtr przyda się zwłaszcza osobom, które dużo podróżują i prywatność dla nich odgrywa istotną rolę. Jak wiemy w komunikacji publicznej ciężko o nią — dlatego filtr może się okazać bardzo przydatny. Z nim żadna osoba nie zobaczy tego co właśnie robimy. Obejdziemy się bez ciekawskich i wścibskich spojrzeń.

Instalacja

Tak jak wcześniej jest napisane, instalacja jest bardzo prosta, ale trzeba zaznaczyć, że różni się w zależności od urządzenia. Można zamontować go na stałe, lub też z możliwością szybkiego demontażu. Najwygodniej jest dobrać filtr, który jest dedykowany dla danego modelu urządzenia.

Obraz

Musimy pamiętać, że w zależności, jaki model filtru wybierzemy będzie miał on inne możliwości i specyfikację — niektóre mają tylko podstawowe działanie – inne zaś są wzbogacone o dodatkowe korzyści. Filtry zaprojektowane są tak, by zapewniały doskonały obraz o wysokiej rozdzielczości.

Na koniec, krótkie podsumowanie korzyści z posiadania takiego filtru. Przede wszystkim są one stworzone i dedykowane dla osób, które cenią sobie prywatność, dają skuteczną ochronę poprzez zaciemnienie ekranu. Dodatkowo ograniczają emisję światła niebieskiego oraz zabezpieczają przed zarysowaniami czy innymi czynnikami, wynikającymi z codziennego użytkowania. Sprawdzą się one zarówno do codziennego, jak i zwykłego korzystania, czy w biurze, gdzie bardzo ważna jest ochrona danych.

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.