Środki ochrony osobistej

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 649,00 zł

Środki ochrony osobistej

W ostatnich latach środki ochrony osobistej stały się czymś niezbędnym dla każdego z nas, nie tylko dla pracowników służby zdrowia. Środki ochrony zapewniają bezpieczeństwo i ochronę zdrowia. Są potrzebne miejscu pracy oraz poza nim. 

Wśród środków ochrony indywidualnej wyróżniamy:

- maseczki, mogą być standardowe higieniczne, bawełnianewykonane z piankiwłókniny, bardziej eleganckie np. z koronki. Dostępne są także maseczki filtrem FFP1, które posiadają zawór wydechowego z tworzywa sztucznego. Ich konstrukcja pozwala na łatwe oddychanie. Maseczki ochronne są ochronną przed wirusami i bakteriami przenoszonymi drogą kropelkową. Żeby pełniły swoją funkcję niezbędna jest częsta wymiana maseczki jednorazowej lub dezynfekcja wielorazowej. 

- przyłbice, dostępne są takie, które można doczepić do okularów oraz nieco mniejsze,

- płyny dezynfekujące, dzięki którym zmniejszana jest ilości mikroorganizmów chorobotwórczych na różnych powierzchniach, podczas mycia rąk warto korzystać z mydła antybakteryjnego, jednak gdy nie mamy dostępu do wody przyda nam się żel antybakteryjny, który zajmuje mało miejsca. Warto mieć przy sobie też chusteczki antybakteryjne. By zachować czystość w domu używajmy o płynów, które służą zarówno do zachowania sterylności powierzchni jak i rąk. W wielu miejscach użytku publicznego znajdziemy specjalne dozowniki, które można uzupełniać. Sklep internetowy ma w swoim asortymencie płyny o dużej pojemności, co ułatwi systematyczne uzupełnianie. Możemy także wyposażyć się w butelkę ze spryskiwaczem.

- rękawiczki dostępne w wielu rozmiarach czy kolorach, wykonane np. z gumymieszanki bawełniano-poliestrowej, są też rękawice winylowo - nitrylowewinylowenitrylowe. Na co dzień, podczas zakupów i kontaktu z żywnością najczęściej sięgamy po te foliowe.

- chusteczki nawilżane, które dostępne są w różnych wariantach np. z alantoiną, aloesem czy pantenolem. Różnią się one właściwościami oraz zapachem.

Pracodawcy mają obowiązek stosować środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, by zachować bezpieczeństwo i higienę pracy. Dla własnego dobra korzystajmy z środków ochrony indywidualnej. Stanowią one cenną barierę przed zarazkami nie tylko dla nas, ale i dla osób, z którymi mamy kontakt. Dbajmy o codzienną higienę rąk oraz pomieszczeń. Najlepszą i najskuteczniejszą ochronę stanowić będzie zastosowanie wszystkich możliwych środków ochrony indywidualnej. Nie jest to procedura obowiązkowa jednak w przypadku możliwości zakażenia, zastosowanie jej wydaje ...

Liczba produktów:
produkty
netto
brutton
actions

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.