Bindownica – czym jest i kiedy Ci się przyda?

Data: 2018-12-14 Kategoria: Urządzenia biurowe Komentarze: 0
Bindownica – czym jest i kiedy Ci się przyda?

Nie każdy posiada w domu bindownicę. Nawet nie każdy wie czym jest bindownica. Oczywiście jest to całkowicie normalne. Sprzęt ten nie jest bowiem tak popularny jak drukarka czy ksero, które można znaleźć w większości domów. Bindownica przydaje się zarówno w biurach, jak i w prywatnym mieszkaniu. Czym jednak dokładnie jest, kiedy jej używać i jak obsługiwać bindownicę?

Co to bindownica?

Bindownica to przede wszystkim bardzo przydatne urządzenie, które raz użyte sprawi, że już nie będziesz wyobrażać sobie bez niego pracy. Co więc takiego robi? Dzięki bindownicy możliwe jest złączenie całych plików różnych papierów, dokumentów itp. w jedno. Być może w dzisiejszych czasach bindownica odrobinę straciła na wartości, bo dominują elektroniczne zapisy, ale nadal może być szeroko wykorzystana. Niematerialne pliki mają wiele wad. Przede wszystkim mogą ulec zniszczeniu i usunięciu poprzez przypadkowe kliknięcie przycisku albo usterkę komputera. Bardzo często i tak trzeba je drukować, aby podać klientowi do podpisania albo zapoznać go z określonymi zasadami. W ten sposób w krótkim czasie może uzbierać się naprawdę spora ilość makulatury, którą o wiele trudniej poskromić niż elektroniczne wersje (które można po prostu wrzucić do odpowiednich folderów i porządek już jest zachowany). Aby więc nie zgubić ani jednej kartki i mieć wszystko poukładane, warto użyć bindownicy.

Do czego i jak używać bindownicy?

Oczywiście główną funkcją bindownicy jest grupowanie określonych plików dokumentów według tematyki lub przeznaczenia, aby łatwo było je odszukać. Lecz równie dobrze można użyć jej w celu oprawienia określonej dokumentacji. Dzięki temu nada się arkuszom papieru eleganckiego wyglądu i w takiej postaci można oddać różnorakie raporty albo inne ważne arkusze dyrekcji czy klientowi.  Dobrym pomysłem jest też oprawienie materiałów potrzebnych do przeprowadzenia prezentacji albo konferencji. Spięte kartki nie będą wypadać z teczki i uciekać z rąk, a całość komponować będzie się poważniej, dzięki czemu okaże się szacunek swoim słuchaczom i oni także to docenią.

To nie koniec zalet używania bindownicy! Po scaleniu dokumentów odkryjesz jak dużo przestrzeni zyskałeś (choć może się to wydawać niewiarygodnym, bo przecież ilość kartek się nie zmieniła). Bindownica pozwala na uzyskanie kontroli nad piętrzącymi się stosami makulatury. Bez problemu znajdziesz dany dokument, co nie tylko przyspieszy Twoją pracę, ale także polepszy wydajność i zminimalizuje stres związany z nerwowymi poszukiwaniami.


Ile kosztuje bindownica?

Cena także zalicza się do dużych zalet bindownic. Oczywiście można się spotkać z różnymi propozycjami, a wszystko zależy od jakości sprzętu, techniki bindowania, rodzaju okładki itp. Koszt najprostszej bindownicy wahać będzie się w granicach 200 zł. Natomiast modele z wyższych półek (takie jak bindownica Fellowes, która posiada funkcję automatycznego mierzenia grubości dokumentów) to wydatek rzędu ok. 500 zł.


Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.