Jak pisać piórem? Jak wybrać odpowiednie pióro dla siebie?

Data: 2023-01-23 Kategoria: Praca w biurze Komentarze: 0
Jak pisać piórem? Jak wybrać odpowiednie pióro dla siebie?

Pomimo czasów, które przepełnione są cyfryzacją, po dziś dzień odręczne pisanie piórem cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców. To doskonała metoda na kształtowanie charakteru pisma u dzieci, jak również najlepszy wybór dla osób, które pragną tworzyć doskonale się prezentujące odręczne zapiski czy dokumentację. Czym kierować się podczas wyboru właściwego modelu pióra? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Odpowiednie pióro, czyli jakie?

Wybierając dla siebie odpowiednie pióro, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, które będą miały niebagatelne znacznie w komforcie jego użytkowania. Przede wszystkim gabaryt. Wielkość pióra powinna być także dopasowana do wielkości ręki. Najmniejsze na rynku, są pióra parker. Do najbardziej okazałych należą pióra waterman. Co więcej, oprócz wielkości, warto wziąć pod uwagę także wagę pióra. Im cięższe, tym wolniejsze pismo. Dobrane pióro powinno więc być przede wszystkim poręczne dla konkretnego użytkownika. Co więcej, wybrane pióro powinno także przypaść do gustu swojemu właścicielowi. W praktyce oznacza to, że musi ono charakteryzować się atrakcyjnym designem, który będzie "cieszył oko" swojego użytkownika przez długi czas. Do najbardziej prestiżowych modeli należą pióra diplomat. To niemiecka marka, która do naszej dyspozycji oddała wiele różnorodnych modeli piór, które wpiszą się w najbardziej wymagające upodobania szerokiego grona miłośników piór. 

Co więcej, wybierając pióro, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj atramentu. Możemy wyróżnić modele na naboje, wyposażone w stacjonarny system napełniania bądź z wyjmowanym konwerterem- wszystko zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Jak pisać piórem? 

Podczas pisania piórem należy szczególną uwagę poświęcić na jego właściwe ułożenie w dłoni. Z całą pewnością pióro wymaga od nas o wiele większej precyzji w stawianiu liter niż długopis. By móc właściwe pisać piórem należy trzymać je w dłoni w części, która zwana jest sekcją. Pióro powinno być utrzymane w sposób stabilny, do czego używać powinno się trzech palców. Co więcej, podczas pisania piórem nie powinno naciskać się go na powierzchnię kartki- taki zabieg może spowodować uszkodzenie stalówki, jak również wylanie atramentu. 

Co ciekawe, by móc cieszyć się doskonałym pismem przy pomocy pióra, nasza dłoń powinna być rozluźniona, przez co będziemy w stanie wykonywać płynne ruchy, które są gwarancją uzyskania spektakularnych efektów pisma.

Wybierz model pióra dostosowany do własnych preferencji.

Pióra to akcesoria piśmiennicze, które cieszą się ogromną popularnością. Szeroka różnorodność wyboru sprawia, że możemy dobrać model dopasowany do naszych indywidualnych preferencji. Dla przykładu, kulkowe pióro parker to model szalenie wygodny, który pozwoli także na wyjątkowo szybkie, intensywne zapiski. Jeśli zaś szukamy modelu pióra, które będzie ozdobą naszego biurka, jednym z najbardziej prestiżowych akcesoriów naszych gabinetów czy biur, wówczas warto postawić na model w metalicznym brązie od marki diplomat. Jeśli potrzebujemy pióra, które będzie łączyć w sobie doskonały design i nienaganną funkcjonalność, wówczas warto wybrać Expert Laka od marki Waterman.

Pisanie piórem oprócz tego, że kształtuje charakter pisma, pozwala także na doskonałą frajdę i radość. Wybierz model wpisujący się w Twoje upodobania i ciesz się z odręcznych notatek, podpisów czy zapisków przez długi czas.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.