Rodzaje markerów – czym się różnią i który wybrać?

Data: 2021-03-22 Kategoria: Akcesoria biurowe Komentarze: 0
Rodzaje markerów – czym się różnią i który wybrać?

Mimo iż podstawową funkcją markerów jest pisanie, ogrom ich rodzajów oraz typów sprawia, iż wielu osobom trudno jest wybrać odpowiedni produkt. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić niuanse typologiczne. Dzięki nim z pewnością wybierzesz marker, który spełni Twoje wymagania i sprosta oczekiwaniom.

Markery olejowe

Najpopularniejszą grupę markerów stanowią markery olejowe. Zostały one stworzone z myślą o oznaczaniu oraz pisaniu po powierzchniach śliskich. Nadają się doskonale do pracy na szkle, metalu oraz plastiku. Ich budowa jest jednak bardziej uniwersalna i można nimi pisać również po kamieniu, styropianie czy nawet drewnie. Tłuszcz czy zabrudzenia nie stanowią problemy dla ich żywotności, dlatego znajdą swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Markery olejowe sprawdzą się doskonale w przemyśle do oznaczania półek magazynowych, w warsztacie czy pracowni krawieckiej bądź artystycznej oraz w szkole i biurze. Doskonałym reprezentantem całej linii jest marker olejowy Uni PX-21, który jest na dodatek wodoodporny.


Markery suchościeralne

Markery tego typu nadają się tylko i wyłącznie do pisania po tablicach suchościeralnych i flipchartach. W przeciwieństwie do innych markerów ich tusz może być zmyty, a konkretniej starty za pomocą gąbki lub szmatki. Najczęściej wykorzystuje się je w biurach, szkołach oraz firmach szkoleniowych. Dzięki nim można w szybkim czasie zapisać wiele informacji, a następnie dokonać w nich poprawek bądź uzupełnić je o nowe spostrzeżenia. Z tego względu markery suchościeralne znajdą swoje szczególne zastosowanie w salach konferencyjnych bądź pracowni, w których działa wiele osób. Występują one w różnych wariantach kolorystycznych oraz z okrągłą bądź ściętą główką (marker suchościeralny Kamet).


Marker kredowy

Markery kredowe stanowią alternatywę dla tradycyjnej kredy i w niektórych szkołach niemal całkowicie ją wyparły. Są o wiele bardziej poręczne, a przy okazji nie brudzą rąk i nadają się do ścierania na mokro. Oprócz placówek oświaty można znaleźć ich zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest szybkie i czytelne zapisanie potrzebnych informacji np. podczas szkolenia firmowego. Zaletą markerów kredowych jest duża rozpiętość produktów pod względem grubości końcówek oraz kolorów. Na dodatek ich tusz jest bezwonny i nietoksyczny. Szczególnie polecane są markery kredowe marki Toma (marker kredowy Toma) cenione nie tylko w szkołach, ale i restauracjach, pubach i kawiarniach przy tworzeniu reklam oraz dekorowaniu witryn.


Marker permanentny

Permanentne markery różnią się od innych tym, iż są niezmywalne i wodoodporne. Czyni je to idealnym przyborem do pisania po tekstyliach, szkle, plastiku, ubraniach oraz płytach CD i DVD. Markery permanentne znajdą swoje zastosowanie wśród rzeczy ucznia jako podstawowe narzędzie pracy magazyniera oraz w trakcie korekt krawieckich bądź podczas pomiarów budowlanych (marker permanentny SELVIE).

Markery specjalistyczne

Markery z kategorii specjalistycznej dedykowane są przede wszystkim profesjonalistom oraz osobom ceniącym niestandardowe podejście do wzornictwa. Wśród nich znajdują się zarówno produkty do szczególnie ciężkich powierzchni np. chropowatych bądź porowatych, a także przybory dekoracyjne, przeznaczone do zdobnictwa.

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.