Poznaj rodzaje papieru i ich zastosowania

Data: 2021-11-04 Kategoria: Akcesoria biurowe , Praca w biurze Komentarze: 0
Poznaj rodzaje papieru i ich zastosowania

Papier papierowi nierówny, chociaż na pierwszy rzut oka może takim się wydawać. Przy bliższym poznaniu widać, jak bardzo różni się arkusz do drukowania dokumentów od tego, z którego powstać ma dyplom, certyfikat lub okazjonalne zaproszenie. Poszczególne rodzaje papieru różnią się od siebie np. kolorem, gramaturą i ozdobnym wykończeniem, z którego możemy skorzystać przy tworzeniu m.in. okolicznościowych kartek. Po jaki arkusz sięgnąć i do czego go zastosować? Podpowiadamy!

Papier biały do pracy biurowej

Kolor arkusza jest najbardziej charakterystyczną cechą, jaką różnią się między sobą rodzaje papieru. Najbardziej popularny jest biały, choć nie zawsze jest to czysta biel. Zawartość kremowych lub szarych odcieni korzystnie wpływa na komfort czytania długich tekstów drukowanych na takim arkuszu. Idealna biel odbija światło, co w efekcie oślepia czytającego i męczy jego oczy. Świetnie sprawdzi się natomiast w sytuacji, gdy będzie nam zależało na jak najlepszym odwzorowaniu cyfrowych kolorów. Biały papier wykorzystaj do drukowania m.in.: dokumentów, notatek, listów lub materiałów szkoleniowych.

Papier kolorowy na wyjątkową okazję

Bardziej ozdobną wersją papieru są kolorowe arkusze, które między sobą mogą różnić się nie tylko barwą, ale też fakturą. Papier kolorowy nabiera barwy na jednym z etapów w procesie jego produkcji, dzięki czemu jest ona trwała — nie wyciera się w trakcie korzystania z arkusza i utrzymuje się nawet na zgięciach, gdy złożysz go na kilka części. Tego typu papier daje szerokie pole do popisu w pracy twórczej. Można więc skorzystać z niego przy tworzeniu różnego rodzaju projektów graficznych lub okazjonalnych kartek, zaproszeń i wizytówek, gdzie dodatkowym elementem dekoracyjnym będzie niejednorodna faktura papieru, nadająca estetyce szlachetnego charakteru.

Papier satynowy i papier powlekany do zadań specjalnych

W biurach nie brakuje okazji wymagających szykownej oprawy, również eleganckiego druku. Oferta handlowa, referencje, list gratulacyjny lub podziękowanie to zaledwie niewielka część dokumentów, które warto przygotować na estetycznym arkuszu. Świetnie nadaje się do tego papier satynowy lub papier powlekany. Różnica między nimi polega na tym, że ten pierwszy jest z każdej strony gładki, a w drugim jedna z nich pokryta jest lśniącą, lustrzaną powłoką. Charakterystyczną cechą tych typów papieru jest ich trwałość i odcień bieli, dzięki któremu można uzyskać głęboki kontrast i wysoką jakość odwzorowania koloru. Skorzystaj z niego, gdy chcesz wydrukować obraz lub zdjęcie np. w eleganckich materiałach promocyjnych, na kartce okolicznościowej, szykownym zaproszeniu lub dyplomie.

Papier fotograficzny matowy, czy błyszczący?

Naszą listę zamyka papier fotograficzny, który przyda się w każdym biurze i kancelarii. Do czego można go wykorzystać? Jak sama nazwa wskazuje – do drukowania zdjęć. Ale nie tylko, bo świetnie zaprezentują się na nim również oferty handlowe i foldery promocyjne. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, sięgnij po papier fotograficzny matowy – do drukowania eleganckich ofert handlowych i raportów, które musisz przedstawić klientom lub papier fotograficzny błyszczący, gdy na wydruku widoczne będą ukazujące emocje fotografie lub szczegółowe grafiki.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod