Czy potrzebujesz niszczarki w swoim biurze?

Data: 2021-11-04 Kategoria: Praca w biurze , Urządzenia biurowe Komentarze: 0
Czy potrzebujesz niszczarki w swoim biurze?

Rozpoczynając działalność przedsiębiorcy myśli się o ograniczeniu kosztów do niezbędnego minimum. Listę pierwszych zakupów do biura modyfikuje się wielokrotnie i wykreśla z niej akcesoria i sprzęty, które nie są niezbędnikiem. Wiele osób na tym etapie zatrzymuje się przy niszczarce do papieru. Czy będzie ona potrzebna w biurze? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie i podjąć trafną decyzję.

Niszczarka w małym biurze

Bez względu na to, czy biuro funkcjonuje już na rynku od długiego czasu, czy też dopiero zaczyna swoją działalność, pojawiają się w nim dokumenty z ważnymi, często chronionymi prawem informacjami. W dobie restrykcyjnych przepisów związanych z danymi osobowymi lista arkuszy wymagających zniszczenia jest długa i nie da się ich uniknąć w żadnej firmie. Pozbyć się ich można ręcznie lub maszynowo. Ważne, by z resztek nie dało się odtworzyć dokumentu i zawartej z niej treści. Tnąc papier ręcznie na drobne kawałki, stracimy wiele cennego czasu. Maszyna zrobi to w ciągu kilku sekund. Nawet małym biurom trudno jest funkcjonować bez niszczarki papieru. Wszędzie znajdzie się korespondencja, której nie trzeba archiwizować, a której nie można po prostu wyrzucić do kosza. Zdarzają się też błędy w raportach, fakturach i bilansach zawierających dane osobowe, które trzeba zniszczyć. Podobnie, jak projekty, szkice i dokumenty z danymi technicznymi w biurach projektowych. W każdym przypadku podręczna niszczarka do papieru pomaga zachować ład i porządek w papierach i eliminuje niemal do zera ryzyko utonięcia w niepotrzebnych arkuszach – każdy pracownik może na bieżąco i bezpiecznie pozbyć się tego, co jest już niepotrzebne.

Niszczarka do biura – Jaką wybrać?

Skoro już wiesz, że dane osobowe Twoich pracowników i klientów oraz strategiczne informacje dotyczące działalności firmy nie mogą wychodzić na zewnątrz, zastanów się nad wyborem sprzętu do swojego biura. Weź pod uwagę swoje plany rozwoju przedsiębiorstwa – jeśli spodziewasz się szybkiego przypływu kontrahentów, kup od razu większe i bardziej wydajne urządzenie. Mała niszczarka do papieru szybko może okazać się niewystarczająca, by obsłużyć prężnie rozwijające się biuro. Wybierając niszczarkę, zwróć uwagę na prędkość, z jaką tnie ona poszczególne arkusze. Im więcej osób ma z niej korzystać, ty szybsze urządzenie będzie potrzebne. Będzie to miało ogromne znaczenie również w przypadku, gdy w ciągu dnia zbiera się wysoki stos dokumentów, które trzeba zniszczyć. Zbyt długi czas spędzony przy urządzeniu wpłynie niekorzystnie na efektywność pracy zespołu i w konsekwencji może odbić się na zyskach firmy.


Niszczarka papieru w biurze – na to zwróć uwagę

Zanim kupisz niszczarkę papieru, zastanów się, w jakim miejscu będzie ona stała. Jeśli ma to być pomieszczenie, w którym pracuje zespół, nie powinna ona pracować zbyt głośno, by nie rozpraszać osób skupionych na swoich zadaniach. Na rynku dostępne są urządzenia, w których można niszczyć nie tylko papier, ale też płyty CD i DVD oraz karty kredytowe, dyskietki i inne nośniki danych. Jeśli więc funkcjonują one w obiegu w Twojej firmie, rozważ zakup takiego urządzenia. Skup się też na pojemności pojemnika na ścinki i dobierz go odpowiednio do potrzeb danego biura.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod