Podpowiadamy jak prawidłowo dezynfekować telefon

Data: 2020-12-21 Kategoria: Akcesoria biurowe Komentarze: 0
Podpowiadamy jak prawidłowo dezynfekować telefon

W czasach rozszalałej pandemii i wzmożonej czujności, dezynfekowanie rzeczy osobistego użytku stało się rzeczą powszechną. Wśród nich znalazł się m.in. telefon – urządzenie, które dotykamy każdego dnia nawet kilkadziesiąt razy. Jego powierzchnia może być siedliskiem ogromnej ilości zarazków, które dostały się tam z naszych rąk, ust lub wnętrza torebki bądź kieszeni. Oto kilka naszych patentów jak w dokładny sposób zadbać o czystość telefonu.

Dezynfekcja telefonu – na jakie miejsca zwrócić uwagę?

Telefon jest stosunkowo niewielkim urządzeniem, które nie wymaga zbyt wielkiej uwagi. To jednak tylko pozory, gdyż niemal cała jego powierzchnia to wyświetlacz, w który klikamy każdego dnia. Nawet w przypadku, gdy jest on zabezpieczony szkłem hartowanym lub folią musimy pamiętać, że może być pokryty bakteriami i patogenami. Oprócz tego zarazki mogą znajdować się pod etui, z tyłu telefonu, o którym bardzo często zapominamy. Warto również zwrócić uwagę na wszelkie porty i wejścia np. na słuchawki, kartę pamięci lub kartę SIM.

Czym dezynfekować telefon?

Telefon najlepiej dezynfekować specjalistycznymi płynami i środkami do bakteriobójczymi. Może to być np. mydło antybakteryjne Attis. Z racji, iż mamy do czynienia z urządzeniem elektronicznym, nie należy czyścić go w strumieniu wody lub środku czyszczącym. O wiele lepszym pomysłem jest wykorzystanie szmatek nasączonych płynem do dezynfekcji lub alkoholem (np. chusteczki antybakteryjne Freshmaker). Z ich pomocą dostaniemy się nawet do głęboko zalegających zanieczyszczeń i wyczyścimy każda szczelinę telefonu.

Jak dezynfekować telefon?

Dezynfekcja telefonu powinna odbywać się po uprzednim wyciągnięciu go z etui. Kolejnym krokiem jest czyszczenie miejsc szczególnie często dotykanych – ekranu, przycisków regulujących głośność, wejść i portów. Następnie należy oczyścić tył telefonu, a także, o ile to możliwe, jego wnętrze – baterię oraz slot kart SIM. Pamiętać jednak należy o bezwzględnym zakazie używania wody i płynów czyszczących w obrębie miejsc, w których mogą one wywołać uszkodzenia bądź zwarcia elektryczne. Najlepiej, jeżeli będziemy dezynfekować telefon, który jest wyłączony i niepodłączony do źródła zasilania.

Profilaktyka

Aby utrzymać stałą czystość naszego telefonu, musimy zadbać o profilaktykę. Powinniśmy nie tylko cyklicznie czyścić urządzenie, lecz również dbać o higienę naszych rąk, plecaków torebek oraz kieszeni. W tym celu wykorzystać możemy np. żel antybakteryjny do rąk Venus. Jego formuła zabija nie tylko bakterie, ale i wirusy, dzięki czemu chroni on w kompleksowy sposób nasze dłonie. Powinniśmy go używać zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i w domu, zwłaszcza przed używaniem telefonu, jak i po. W przypadku, gdy go nie posiadamy, ważne jest częste mycie rąk i unikanie powierzchni, które narażone są na stały dotyk innych osób np. poręcze, uchwyty, guziki, klamki. Warto również zrezygnować z nawyków prowadzących do dotykania telefonu ustami.

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.