Umiejętność szybkiego czytania jest w zasięgu Twojej ręki - dowiedz się więcej

Data: 2022-12-15 Kategoria: Akcesoria biurowe Komentarze: 0
Umiejętność szybkiego czytania jest w zasięgu Twojej ręki - dowiedz się więcej

Świat pędzi na złamanie karku i nie pozostaje nam nic innego, jak za nim nadążyć. Zrobimy to szlifując bądź nabywając nowe umiejętności. Jedną z najprostszych, ale dających niesamowite efekty jest szybkie czytanie. Nauka tej umiejętności jest prostsza niż myślisz. Wystarczy, że będziesz kierować się kilkoma wskazówkami.

Koncentracja, czyli jak nauczyć się szybko czytać szybko

Podstawą nauki każdej nowej umiejętności jest maksymalna koncentracja na tym, co robimy. W przypadku czytania musimy pozbyć się wszystkich rzeczy, które wybijają nas z rytmu i przeszkadzają. Wyłącz telewizor, zamknij się w swoim pokoju lub gabinecie, zasiądź w fotelu (najlepiej niewygodnym, który nie sprawi, że po kilku słowach zamkniesz oczy i odpłyniesz) i zacznij czytać. Szybko i myśląc o esencji tekstu. Musisz go zrozumieć, wczuć się w jego charakter, styl. Nie możesz co jakiś czas wracać do poprzednich fragmentów lub myślami krążyć wokół zupełnie innych rzeczy. Koncentracji sprzyjają dobrze wyrobione nawyki, te zaś nabędziesz za pomocą regularnych ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Ważne będą również warunki czytania – całkowita cisza, odpowiednie oświetlenie i świeże, zadbane oraz gotowe do pracy oczy.

Przydatne narzędzia do nauki szybkiego czytania

Jeśli nie potrafisz się skupić samodzielnie, pomóc Ci mogą w tym narzędzia, który wykorzystasz do nauki szybkiego czytania. Dobrym pomysłem jest zakup tablic Schultza, które poszerzają pole widzenia. Korzystanie z nich polega na patrzenie w środek konkretnej tablicy i wyszukiwaniu namalowanych cyfr w kolejności od najmniejszej do największej lub odwrotnie. Podobne narzędzia możesz wykonać samodzielnie np. za pomocą dobrej jakości długopisu lub ołówka na kartce papieru. Jeśli odpowiednio podszlifujesz umiejętności, możesz przejść do korzystania z książek. Możesz czytać zarówno ogromne atlasy z dużymi i wyraźnymi literami, jak stare tomiszcza z niewielkim drukiem w dwóch kolumnach.

Ćwiczenia – nauka szybkiego czytania

W nauce szybkiego czytania pomóc mogą różnorodne ćwiczenia. Do najpopularniejszych z nich należ m.in.:

• czytanie ze wskaźnikiem,

• narzędzia online podświetlające tekst, dobierające wielkość, kolor czcionki i ilość wyświetlanych znaków,

• poszerzanie słownictwa – zwłaszcza o synonimy i antonimy,

• piramida słów – pomagająca poszerzyć poziomego pola widzenia,

• eliminacja fonetyzacji podczas czytania (wymawiania na głos lub szeptania czytanych słów).

Większość z tych ćwiczeń wykonasz na zwyczajnej kartce papieru lub bloku technicznego przy pomocy przyborów pisemnych. Najlepsze z nich znajdziesz w naszym sklepie internetowym Pasaż Biurowy. Oprócz tego nasz asortyment jest pełen przydatnych sprzętów i urządzeń, za pomocą których w szybki sposób stworzysz nowe testy do nauki szybkiego czytania. Znajdziesz u nas m.in. tablice suchościeralne do tworzenia tekstów o różnym rozmiarze w czasie rzeczywistym.

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.