Powody, dla których warto mieć laminator w swoim biurze

3 grudnia 2018

Drukarkę, zszywacz czy dziurkacz znajdziemy w każdym biurze. Laminator już niestety nie, mimo że w znajdują się w nich ważne dokumenty, które są przekazywane między pracownikami lub pokazywane klientom. Zabrudzenia czy zagięcia to w takim wypadku nic niezwykłego. Wszystkich problemów można uniknąć, laminując ważne dokumenty czy katalogi. Poniżej znajdą Państwo więcej powodów, dla których warto mieć laminator w swoim biurze.

Oszczędność pieniędzy dzięki laminatorom

Tłuste odciski, zabrudzenia czy zagięcia sprawiają, że produkty, które są przedstawione w katalogu, wydają się mniej atrakcyjne. Potencjalny klient raczej zwróci uwagę na te niedociągnięcia i będzie wolał skorzystać z usług innej firmy, obawiając się, że żadne zlecenie nie będzie rzetelnie wykonywane. Znów częste drukowanie katalogów czy ofert na nowo jest dość sporym wydatkiem. Zwłaszcza jeżeli wykonuje się je na dobrej jakości papierze. Zdecydowanie oszczędniej byłoby zalaminować dokumenty i korzystać z jednej kopii przez naprawdę długi czas. Tym bardziej, że ceny laminatorów nie są wygórowane, więc taki zakup szybko się zwraca.

Laminowanie – ochrona ważnych dokumentów przed zniszczeniem

Każdemu może rozlać się woda czy kawa stojąca na biurku. Gorzej, gdy zalaniu ulegają także ważne dokumenty lub materiały na spotkanie z klientem, na które właśnie mamy wychodzić. Laminowanie chroni papier przed wilgocią i zalaniem, więc w przypadku rozlania wody czy innego płynu, wystarczy tylko przetrzeć folię.

Laminowanie jako ochrona przed wyblaknięciem kolorów

Informacje i plakaty wiszące na drzwiach lub witrynie szybko blakną. Dzieje się tak pod wpływem działających bezpośrednio promieni słonecznych. Aby uchronić się od takich sytuacji, wystarczy sięgnąć po laminator. Kolory pozostaną żywe przez długi czas, także na zalaminowanych dokumentach. Ponadto, laminacja dodatkowo je podkreśli.

Usztywnienie dokumentu poprzez laminację

Papier jest bardzo miękki, dlatego nie trudno o zagniecenia. Posiadając laminator, łatwo usztywnimy dokument i uchronimy go od nieestetycznych zagnieceń i zagięć. Jest to szczególnie istotne w przypadku np. identyfikatorów.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając laminator?

Poszukiwanie laminatora rozpoczynamy od określania, jakiego formatu papier będziemy laminować: A4 czy A3. Następnie musimy zastanowić się, jaka wydajność, czyli szybkość laminacji, będzie najlepsza. Oczywiście, jeżeli będziemy laminować wiele dokumentów, to potrzebny będzie szybszy model. Natomiast, gdy laminator będzie używany rzadziej, to szybkość laminacji nie będzie mieć tak istotnego znaczenia. Na uwagę zasługują laminatory Leitz, a szczególnie laminator Iliam Home Office. Jest bardzo prosty w obsłudze, nie wymaga też skomplikowanych ustawień przed pierwszym użyciem. Dlatego możemy rozpocząć laminowanie już po 3 minutach od uruchomienia sprzętu. Dobrym wyborem będą także laminatory Argo. Wybierając model Argo Sky Photo 230, będziemy mieli możliwość laminowania zarówno na ciepło, jak i na zimno. Urządzenie daje także możliwość cofnięcia źle włożonej folii. Idealnie sprawdzi się do laminacji zdjęć.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *