Liczarka do banknotów – komu może się przydać?

24 maja 2019

Wraz z rozwojem cyfryzacji maleje ilość transakcji gotówkowych. Mimo to nie brakuje miejsc, w których nadal płaci się w tradycyjny, znany od pokoleń sposób – banknotami i monetami. Ich zliczenie na koniec dnia i przygotowanie raportu może być czasochłonne. Zwłaszcza, gdy banknoty i monety liczy się ręcznie. Przy takich okazjach z pomocą przychodzą maszyny zliczające pieniądze w różnych formach i walutach.

Komu przyda się liczarka pieniędzy?

Liczarka do banknotów kojarzona jest głównie z bankami i instytucjami finansowymi. Tam bowiem widuje się je najczęściej. Ich zadaniem jest szybkie przeliczenie pieniędzy przy jednoczesnym wyeliminowaniu błędów towarzyszących liczeniu ręcznemu. Urządzenie przyda się więc w każdym miejscu, gdzie wykonywane są transakcje gotówkowe, np. w sklepie, magazynie, kantorze wymiany walut.

Liczenie pieniędzy usprawni również liczarka do bilonu, który obok banknotów funkcjonuje w Polsce jako środek płatniczy w transakcjach gotówkowych. Dodatkowym ułatwieniem przy liczeniu monet może być możliwość ich sortowania i pakowania do gilz. Szukając idealnej liczarki, warto rozejrzeć się za modelem posiadającym taką funkcję.

Liczarka policzy banknoty i sprawdzi ich autentyczność

Liczenie pieniędzy wymaga umiejętności skupienia się i uważności. Wystarczy chwila nieuwagi, by pojawił się błąd. Dla pewności warto powtórzyć każdą procedurę. Nawet gdy wydaje się, że wszystko przebiegło bez zakłóceń. Jest to zadanie męczące i zajmujące wiele czasu. Nie bez kozery mówi się, że tam, gdzie liczy się pieniądze, nie ma miejsca na pośpiech.

W miejscach, gdzie każdego dnia zawiera się wiele transakcji gotówkowych, bardzo przydatnym urządzeniem może okazać się liczarka do banknotów z funkcją rozpoznawania ich autentyczności. Model z oferty, jaką przygotował sklep internetowy PasażBiurowy.pl, policzy i odliczy banknoty we wszystkich walutach, co jest funkcją przydatną z punku widzenia kantorów wymiany walut. Dodatkowo precyzyjnie wykryje falsyfikaty banknotów. Zdejmie to z pracowników nieco obowiązków i presji towarzyszącej odpowiedzialności za powierzone im pieniądze.

Szybkość liczenia pieniędzy odpowiednia do liczby banknotów

W zalezności od modelu, liczarki do banknotów charakteryzują się różną szybkością liczenia. To, jakie urządzenie sprawdzi się w danym miejscu najlepiej, zależy przede wszystkim od tego, jak wiele transakcji gotówkowych jest tam zawieranych.

W punktach przyjmujących różnego rodzaju opłaty lub w sklepach przyda się model liczący szybko i bez zatrzymywania. Dla profesjonalnych uczestników obrotu gotówkowego polecane są maszyny odrzucające banknoty fałszywe, o niewłaściwych nominałach, nieprawidłowo ułożone, a nawet zabrudzone lub uszkodzone. Na rynku dostępne są liczarki, które potrafią wykryć banknoty z innej serii.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest liczarka do banknotów z okresowo aktualizowanym oprogramowaniem i współpracująca z drukarką pokwitowań, możliwością podłączenia do systemu komputerowego oraz spełniająca rolę urządzenia do wprowadzania danych dotyczących wpłat gotówkowych. To duża oszczędność kosztów związanych z zakupem urządzeń biurowych i czasu, jaki pracownicy musieliby poświęcić na jego obsługę oraz ręczne przygotowywanie potrzebnych raportów i dokumentów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *