Sprawdzone rośliny do Twojego biura, czyli jak poprawić jakość powietrza i samopoczucie

Data: 2024-01-20 Komentarze: 0
Sprawdzone rośliny do Twojego biura, czyli jak poprawić jakość powietrza i samopoczucie

Zastanawiałeś się nad wprowadzeniem ozdób albo roślin do przestrzeni biurowej, jednak wydaje Ci się to stratą czasu i pieniędzy? Nic z tych rzeczy. Musisz wiedzieć, że rośliny w biurze będą nie tylko efektowną dekoracją, ale także okażą się skutecznym sposobem na poprawę jakości powietrza i ogólnego samopoczucia pracowników, co z pewnością ma dla Ciebie spore znaczenie. Zieleń w miejscu pracy może redukować stres, zwiększać produktywność, a do tego również poprawiać koncentrację. Poznajmy zatem przegląd roślin, które są idealne do biurowego środowiska!

Sansewieria – niezawodny oczyszczacz powietrza

Sansewieria, znana również jako wężownica, to jedna z najłatwiejszych w utrzymaniu roślin. Oznacza zatem, że będzie ona wprost idealna do biura. Przede wszystkim kwiat ten znany jest z wyjątkowych właściwości oczyszczania powietrza. Co konkretnie robi? Przede wszystkim usuwa takie zanieczyszczenia jak benzen, formaldehyd, trichloroetylen i tlenek azotu. Sansewieria jest również wyjątkowa, ponieważ w nocy pochłania dwutlenek węgla i uwalnia tlen, co jest odwrotnością do większości roślin. Koniecznie powinna znaleźć się także W Twojej przestrzeni biurowej.

Zamiokulkas – roślina odporna na trudne warunki

Zamiokulkas zamiolistny jest kolejną rośliną idealną do biura. Sprawdzi się zwłaszcza w miejscach, gdzie nie dociera zbyt dużo naturalnego światła. Jest on bardzo mało wymagający i dobrze radzi sobie w suchym powietrzu typowym dla klimatyzowanych pomieszczeń. Warto więc postawić na tą przyciąjącą wzrok roślinę.

Skrzydłokwiat – naturalny filtr powietrza

Skrzydłokwiat to dość mocno popularna roślina biurowa. Jest ona ceniona przede wszystkim za swoje piękne, białe kwiaty i zdolność do oczyszczania powietrza. Skutecznie filtruje zanieczyszczenia, takie jak formaldehyd, amoniak czy tlenek węgla, a także podnosi poziom wilgotności w pomieszczeniach. Jak zatem widać, ma wiele atutów.

Bluszcz pospolity – łatwy w pielęgnacji i efektywny

Bluszcz jest doskonały do zawieszania lub jako roślina płożąca na półkach biurowych. Stanowi zatem świetną ozdobę. Dodatkowo jest łatwy w utrzymaniu i skutecznie oczyszcza powietrze z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jego zielone, błyszczące liście dodają biurowemu wnętrzu elegancji oraz subtelności.

Fikus Benjamina

Fikus Benjamina jest kolejnym wprost wymarzonym wyborem do Twojego biura. Gęste, zielone liście nie tylko oczyszczają powietrze, ale także stwarzają przyjemną atmosferę i wprowadzają do wnętrza odrobinę naturalnego klimatu.

Podsumowanie

Dodanie roślin do biura to prosta i skuteczna metoda, która wpłynie znacząco na poprawę jakości powietrza. Ponadto dzięki temu uda Ci się stworzyć zdrowszego, nieco bardziej przyjazne środowiska pracy. Stawiając na takie rośliny jak sansewieria, zamiokulkas, skrzydłokwiat, bluszcz czy fikus, możesz łatwo wprowadzić zieleń do swojego biura, ciesząc się jednocześnie ich korzystnym wpływem na samopoczucie i produktywność. Pamiętaj, aby dostosować wybór roślin do warunków panujących w biurze i regularnie o nie dbać.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.