Podkładki żelowe pod nadgarstek – zalety

Data: 2018-08-03 Kategoria: Akcesoria biurowe Komentarze: 0
Podkładki żelowe pod nadgarstek – zalety

Osoby korzystające lub pracujące na komputerze przez wiele godzin mogą skarżyć się na bóle nadgarstków. W skutek nieprawidłowego ułożenia dłoni podczas pisania na klawiaturze oraz w trakcie korzystania z myszki, a także przez zbyt duży nacisk – w kanale nadgarstka wzrasta ciśnienie. Taka postawa może prowadzić do tzw. zespołu cieśni nadgarstka. Długotrwała praca przy komputerze może być jednak ergonomiczna i wygodna – wystarczy sięgnąć po podkładkę pod nadgarstek!

Podkładka żelowa pod nadgarstek – cechy charakterystyczne

Do niedawna wiele osób uważało, że podkładka żelowa pod nadgarstek jest zbędnym dodatkiem do komputera, pełniącym jedynie rolę dizajnerskiego gadżetu. Dziś jednak myślenie to całkowicie się zmieniło! Podkładka pod nadgarstek pełni bardzo ważną rolę, szczególnie w życiu osób, które na co dzień spędzają wiele czasu pracując na komputerze.

Wersje żelowe wypełnione są przeźroczystym żelem. Sprawia on, że ręka odpoczywa w trakcie przeklikiwania dokumentów i nie jest narażona na uporczywy nacisk. Przykładem żelowej podkładki pod nadgarstek jest podkładka Fellowes Crystal. Pozwala nie tylko utrzymać nadgarstek w prawidłowej pozycji w trakcie pracy na komputerze, ale również idealnie odwzorowuje ruchy myszek optycznych, a antypoślizgowa podstawa uniemożliwia przesuwanie się podkładki po blacie. Dodatkowo, produkt jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Dzięki temu, że podkładka dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, może również stanowić efektowny element wyposażenia biurka.


PODKŁADKA ŻELOWA POD MYSZ I NADGARSTEK FELLOWES CRYSTAL FIOLETOWA 9144104

Podkładka żelowa pod nadgarstek – wersje z ,,garbem”

Wybór podkładki żelowej pod nadgarstek powinien być uzależniony od danego użytkownika. Inny rodzaj powinna wybrać osoba od czasu do czasu serfująca po Internecie, a inną pracownik biura, który na komputerze spędza co najmniej 8 godzin dziennie. Na jeszcze inny rodzaj podkładki pod nadgarstek powinni zdecydować się zapaleni komputerowi gracze!

Do najchętniej wybieranych rodzajów należą podkładki żelowe pod nadgarstek w kształcie ,,garba”. Wymusza on prawidłowe ułożenie nadgarstka. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza, że użytkownik rzadko kiedy o tym pamięta. Przykładem tego rodzaju produktu jest podkładka Fellowes, również z serii Crystal. Faktem jest jednak, że – niezależnie od modelu – podkładka żelowa zapewni komfort dłoniom, a tym samym ograniczy ból nadgarstków.


PODKŁADKA ŻELOWA POD NADGARSTEK FELLOWES CRYSTAL FIOLETOWA 91477-72

Podkładka pod nadgarstek do klawiatury i wersje dwuczęściowe

Na rynku dostępne są również podkładki pod nadgarstek do klawiatury. Podobnie jak wersje do myszki komputerowej, zapobiegają one bólom oraz zwężeniu cieśni nadgarstka. Model Crystal wyposażony jest w opatentowaną konstrukcję Health-V. Podkładka ma wbudowaną w materiał powłokę antybakteryjną MICROBAN, dzięki której nie rozwijają się na jej powierzchni szkodliwe drobnoustroje odpowiedzialne za odbarwienia podkładki lub przykry zapach.

Fellowes Health-V Crystal to z kolei przykład podkładki pod mysz i nadgarstek w jednym. Produkt składa się z dwóch oddzielnych części. Podkładka została wykonana z przezroczystego materiału i posiada specjalną, ruchomą podkładkę pod nadgarstek, którą sami dowolnie możemy ustawiać zgodnie z naszymi preferencjami. Dzięki opatentowanej konstrukcji podkładki Health-V, zapobiega ona zwężaniu cieśni nadgarstka. Podkładka znakomicie odwzorowuje ruchy myszek, zarówno optycznych jak i laserowych, a dzięki antypoślizgowej podstawie nie przesuwa się po powierzchni biurka.


PODKŁADKA POD MYSZ I NADGARSTEK PALM HEALTH-V CRYSTAL NIEBIESKA 9180601

Czy warto zakupić podkładki pod nadgarstek?

Podkładki żelowe pod nadgarstek są bardzo pożytecznym gadżetem komputerowym do codziennego użytkowania. Nie są to drogie produkty, więc inwestując niewielkie środki możemy zapewnić sobie komfortową i przyjemną pracę, bez obaw o ból w nadgarstku. Każda osoba spędzająca długie godziny przed monitorem powinna kupić podkładkę żelową. Dzięki temu praca zyska zupełnie nowy wymiar!

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod