Które kleje Ci się na pewno przydadzą?

Data: 2022-07-19 Komentarze: 0
Które kleje Ci się na pewno przydadzą?

Klej należy do tych przyborów biurowych i szkolnych, które przydają się niemal zawsze. Działają szybko i punktowo sklejając wybrane materiały ze sobą. Na rynku istnieje obecnie szeroka gama klejów zróżnicowanych pod względem składu, specyfiki działania oraz przeznaczenia. Sprawdź, które na pewno Ci się przydadzą i które zawsze warto mieć pod ręką.

Klej szkolny

Na użytek szkolny i domowy kupowany jest przeważnie klej szkolny. Sprzedawany jest on w opakowaniach sztyftowych lub tubkach. Sztyftowy nadaje się znakomicie do smarowania prostych powierzchni, klej w tubce umożliwia nie niesie za jednym zamachem dużej ilości kleju na dany materiał. Oba rodzaje powinny znaleźć się w wyprawce ucznia, a także w pracowniach artystycznych. Klej szkolny przyda się również w domu, gdzie za jego pomocą skleimy dokumenty bądź naprawimy papierowe ozdoby. Można kupić go w dowolnym sklepie papierniczym lub z przyborami biurowymi. W sprzedaży istnieją modele nietoksyczne, z których korzystać mogą nawet młodsze dzieci.

Klej szybkoschnący

Zdaniem wielu samozwańczych fachowców i majsterkowiczów – jeden z najlepszych wynalazków człowieka. Za jego pomocą można reperować wszelkie pęknięte lub uszkodzone rzeczy. Łączy najróżniejsze materiały i schnie dosłownie w sekundy, mocno spajając klejone powierzchnie. Stanowi ratunek nie tylko w szkole czy pracy, ale również podczas wyjazdów wakacyjnych czy też służbowych. Kupimy go niemal w każdym sklepie, nawet spożywczym. Ze względu na właściwości korzystać powinni z niego jedynie dorośli oraz dzieci pod ich nadzorem.

Klej stolarski

Specjalny rodzaj kleju stosowany przez fachowców i rzemieślników, głównie do łączenia elementów drewnianych. Bardzo szybko schnie, a jego konsystencja sprawia, iż podczas klejenia wymagane jest szczególne dbanie o czystość. Warto wyposażyć się w mokrą szmatkę, za pomocą której będziemy wycierać klej wyciekający z łączonych przedmiotów. Klej stolarki nadaje się do prac podczas remontów, tworzenia mebli oraz prac naprawczych dużego kalibru. Kupimy o jedynie w specjalnych sklepach ogólnobudowlanych. Dzieci nie mogą z niego korzystać.

Co jeszcze warto wiedzieć o kleju?

Decydując się na kupno kleju, warto również zwrócić uwagę na sposób jego nanoszenia na konkretne powierzchnie. Większość produktów posiada specjalne końcówki lub dyspensery, umożliwiające smarowanie bądź punktowe doprowadzanie kleju. Istnieją jednak specjalne kleje w sprayu, dedykowane do krycia dużych powierzchni i docierania wszędzie tam, gdzie mamy ograniczone możliwości ruchu. Ponadto, wybierając klej, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Produkty na użytek domowy lub biurowy powinny być przede wszystkim nietoksyczne. Jeśli jednak zależy nam na szybkim schnięciu i trwałości, warto zdecydować się na mieszanki odporne termicznie, nie kruszące się po wyschnięciu oraz nie uszkadzające klejonej powierzchni. Najlepsze kleje na każda okazję znajdziesz w naszym sklepie internetowym Pasaż Biurowy wraz ze wszystkimi potrzebnymi artykułami oraz przyborami.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.