Jakie przybory potrzebne (i dozwolone) są na maturze?

Data: 2021-03-19 Kategoria: Artykuły szkolne Komentarze: 0
Jakie przybory potrzebne (i dozwolone) są na maturze?

Pisanie matury to najbardziej poważny test w naszym życiu, który wymaga posiadania poważnych przyborów. Od ich jakości zależy, czy rozwiążemy zadania bezproblemowo lub nie pomylimy się w obliczeniach. Dlatego warto zadbać o wybranie najlepszych i bezawaryjnych przyborów, które wystarczą nam do zdania wszystkich egzaminów maturalnych. Wśród dozwolonych przedmiotów, które maturzysta może mieć na sali podczas zdawania matury jest długopis z czarnym tuszem, cyrkiel, linijka oraz kalkulator w przypadku matury z matematyki.

Długopis

Dobry długopis podczas egzaminu maturalnego powinien się przede wszystkim nie wypisać. Dlatego musi on posiadać nie tylko szczelny pojemnik na tusz, lecz również odpowiednio wyprofilowaną główkę, która nie ulegnie zatarciu w trakcie korzystania. Co więcej, długopis powinien dobrze leżeć w palcach tak, by można było nim pewnie kreślić linie, pisać oraz wypełniać poszczególne rubryki w arkuszach egzaminacyjnych. Ponadto, przybory maturalne powinny posiadać nieco podwyższony standard designu. W ten sposób uczeń podkreśli swoje profesjonalne i dojrzałe podejście do najważniejszego egzaminu w jego życiu. Doskonałym wyborem będzie długopis Carene Czarne Morze Waterman, który łączy elegancję z funkcjonalnością.

DŁUGOPIS WATERMAN CARENE MORZE CZARNE GT S0700380

Linijka i cyrkiel

Cyrkiel i linijka to przybory do zadań specjalnych, które pomagają m.in. w wykonywaniu zadań z geometrii, a także wykonywania obliczeń w ramach czytania mapy geograficznej. Od ich jakości zależy precyzja naszych pomiarów oraz rysunków, dlatego lepiej nie oszczędzać na tych produktach. Dobrym pomysłem jest postawienie na linijkę i cyrkiel wykonane z metalowych komponentów, które nie łamią się i nie niszczą podczas przechowywania oraz transportu. Doskonale, jeżeli posiadają swoje opakowania bądź etui, które umożliwiają dyskretne schowanie ich w kieszeni. Linijka może być wykonana z metalu lub aluminium. Może mieć uchwyt, dzięki któremu maturzysta będzie mógł trzymać ją pewnie (linijka Leniar). Cyrkiel zaś powinien być odpowiednio wyprofilowany, a także musi posiadać wymienny wkład grafitowy na wypadek złamania (cyrkiel metalowy Easy).

CYRKIEL METALOWY EASY Z KOMPLETEM GRAFITÓW

LINIJKA LENIAR ALUMINIOWA 30CM Z UCHWYTEM

Kalkulator

Kalkulator na maturze z matematyki brzmi jak zbawienie. Maturzyści muszą jednak pamiętać, iż urządzenie to musi być zdolne do wykonywania jedynie najprostszych obliczeń. Nie mogą posiadać kalkulatora umożliwiającego obliczeń na ułamkach, funkcjach czy logarytmach. Kupując urządzenie pod egzamin maturalny należy sugerować się przede wszystkim jakością jego wykonania oraz bezawaryjnością. Kalkulator w czasie egzaminu maturalnego z matematyki może uratować nam skórę, dlatego lepiej zakupić produkt, który nie zawiedzie nas w krytycznej sytuacji. Dlatego najlepszym wyborem będzie prostota. Kalkulator biurowy TOOR TR-2266A to nieskomplikowane urządzenie, które spełnia wszelkie wymagania maturalne oraz nie stanowi wyzwania w obsłudze dla żadnego ucznia. Jest zasilany bateryjnie oraz słonecznie, dlatego nie grozi mu żadna usterka bądź przerwa w działaniu.

KALKULATOR TOOR TR-2266A

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod