Jak wybrać nieprzebijający flamaster?

Data: 2022-05-16 Komentarze: 0
Jak wybrać nieprzebijający flamaster?

Flamastry to bardzo przydatne przybory biurowe, dzięki którym możemy nie tylko malować, ale również zaznaczać wybrane fragmenty tekstu, nanosić korekty na grafiki lub po prostu ukrywać niechciane informacje. Ważną ich cechą jest nieprzebijalność papieru, która pozwala na czystą i schludną pracę. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na inne parametry, które mogą być przydatne w późniejszej pracy. W niniejszym artykule zebraliśmy kilka cech flamastrów nieprzebijalnych, których charakterystyka może pomóc w wyborze najlepszego.

Cechy dobrego, nieprzebijalnego flamastra

Na rynku przyborów szkolnych i artykułów biurowych istnieje ogromny wybór flamastrów, pisaków czy zakreślaczy, które są nieprzebijalne. Warto jednak zwrócić uwagę na ich specyficzne cechy, aby wybrać produkt idealny do naszej pracy. Najlepiej, jeżeli na samym początku określimy, do czego ma nam służyć flamaster (odrabianie lekcji, nauka, praca w biurze, korekta tekstów). Później warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które odpowiadają za przyjemne i optymalne użytkowanie.

Tusz na bazie wody

Najważniejszą cechą, która świadczy o dobrej jakości flamastra, a zarazem jego nieprzebijalności jest struktura tuszu. Jeśli jest ona na bazie wody, nie ma możliwości, aby wszystko, co nanosimy na papier przebijało się na jego drugą stronę. Flamastry z tuszem na bazie wody nadają się nie tylko do zakreślania, ale również podkreślania czy zaznaczania ważnych fragmentów graficznych bądź tekstowych. Skład tuszu sprawia, że treści nadal są widoczne i czytelne.

Budowa korpusu

Cienkie, nieprzebijalne flamastry nadają się doskonale do kaligrafii oraz poprawek tekstowych, gdyż można nimi o wiele łatwiej manipulować w palcach. Grubsze obudowy lepiej leżą w ręce, lecz nie są tak precyzyjne, dlatego są dedykowane do zakreślania i podkreślania. Ważne, aby korpus był z gumy bądź posiadał żłobienia. W ten sposób flamaster nie wypadnie nam z rąk nawet podczas intensywnej pracy.

Kształt i wielkość końcówki

W zależności od grubości końcówki nieprzebijającego flamastra będziemy prowadzić zróżnicowane linie. Cienkie zakończenie służy do pisania bądź poprawiania tekstu. Grubsze końcówki służą do podkreślania bądź zakreślania. Ważny jest również ich kształt. Okrągłe flamastry nadają się głównie do pracy na papierze bądź kartonie. Ścięte końcówki dają możliwość kreślenia po różnych powierzchniach np. drewnie.

Kolor

Przy wyborze nieprzebijalnego flamastra ważny jest również kolor. Te mocne i krzykliwe (pomarańcz, zieleń) pasują do robienia notatek, gdy chcemy podkreślić jakąś ważną myśl lub sentencję. Czerwień zarezerwowana jest do poprawek i korekt, gdyż najbardziej rzuca się w oczy. Klasyczna czerń jest uniwersalna i może służyć zarówno do przekazywania informacji, jak i zakrywania niepotrzebnych elementów np. w sprawozdaniach czy raportach. Jeśli zaś decydujemy się na zakup flamastra nieprzebijającego dla dziecka, warto wziąć pod uwagę całą gamę tęczy i postawić na zakup zestawu, w którym niczego nie zabraknie.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.