Czym jest falcerka i gdzie może się przydać?

7 czerwca 2021

Falcarka to bardzo niedoceniane urządzenie biurowe, które może znaleźć swoje zastosowanie w wielu firmach. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do precyzyjnego i szybkiego składania papieru. Ma to ogromne znaczenie w pracowniach introligatorskich, drukarniach lub urzędach, w których estetyka stanowi kluczową wartość. Za jej pomocą możemy w bardzo krótkim czasie przygotować do wysłania bądź rozdania ulotki, listy, materiały promocyjne bądź zaproszenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego niesamowitego urządzenia, przeczytaj poniższy artykuł!

Czym jest falcerka?

Falcerka to maszyna, którą najczęściej spotkamy w pracowniach introligatorskich lub biurach. Jej podstawowym zadaniem jest składanie papieru w różne formy. Najczęściej jest to tzw. złamywanie, czyli składanie na równe części. W ten sposób można przygotować dokumenty, listy lub materiały reklamowe. Cały proces odbywa się bez udziału człowieka. Obsługa falcerki polega jedynie na zamocowaniu specjalnego ogranicznika oraz ustawienia żądanych parametrów złamywania. Ilość złożonych kartek uzależniona jest od gabarytów oraz funkcji danego urządzenia.

Rodzaje falcerek

Główny podział falcerek obejmuje urządzenia profesjonalne oraz biurowe. Te drugie są o wiele bardziej nastawione na wydajność, a ich gabaryty są często niewielkie ze względu na środowisko ich pracy. Falcerki profesjonalne obejmują zaś urządzenia używane w drukarniach oraz pracowniach introligatorskich. Można wyróżnić trzy typy falcerek profesjonalnych: nożowe, kasetowe i lejowe. Różnią się one między sobą sposobem złamywania papieru. Można go bowiem składać na dwie lub trzy równe części, w tzw. zetkę (bardzo popularna metoda w przypadku ulotek i broszur), pojedynczo bądź równolegle.

Zalety falcerki

Największą zaletą falcerki jest jej niesamowita wydajność. Jeśli prowadzimy drukarnię lub pracownię introligatorską z pewnością docenimy ilość papieru, jaką może złamać ta maszyna. Najlepsze modele potrafią falcować ponad sześć tysięcy kartek na godzinę. Żaden pracownik nie jest w stanie wykonać takiej pracy przy zachowaniu precyzji. Co więcej, obsługa falcerki jest niezwykle prosta i cały proces złamywania może odbywać się bez ingerencji czy nadzoru człowieka. Urządzenia te są obecnie absolutnie konieczne w firmach, które stawiają na estetykę wykonywanych lub wysyłanych wydruków oraz dokumentów.

Produkty godne polecenia

Na rynku istnieje wiele falcerek, zarówno biurowych, jak i profesjonalnych. Jednak szczególnie godne polecenia są urządzenia marki Opus. Firma ta od trzydziestu lat dostarcza niezbędny sprzęt i materiały dla biur oraz poligrafii. Rok rocznie jej produkty zdobywały prestiżowe nagrody konsumenckie, zaś swoje sprzęty eksportuje do 69 krajów na całym świecie. W asortymencie marki Opus znajdują się m.in. wysokiej jakości falcerki o zróżnicowanych gabarytach oraz funkcjach. Od modeli kompaktowych do biur i niewielkich drukarni, aż po potężne maszyny do obsługi dużych agencji reklamowych i introligatorni.

FALCERKA OPUS IDEAL 8306

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *