Co jest niezbędne w punkcie ksero?

14 czerwca 2021

Obecnie punkty ksero przestały być niewielkimi przestrzeniami, w których oprócz kilku komputerów stoi drukarka z funkcją ksera. Aby być konkurencyjnym w dzisiejszych czasach, należy wykazać się przede wszystkim wszechstronnością oraz elastycznością. Ma to ogromne znaczenie w przemyśle poligraficznym oraz introligatorskim ze względu na ilość firm, jakie każdego roku powstają. Oto krótki poradnik, w co wyposażyć ksero, aby było ono konkurencyjne w branży.

Bindownica

To urządzenie służy przede wszystkim do łączenia i oprawiania arkuszy papieru. Bindownice różnią się od siebie w zależności od techniki oraz materiałów, jakie wykorzystują do swojej pracy. Możemy bowiem łączyć dokumenty za pomocą plastikowych grzbietów, druta w kształcie spirali bądź zgrzewać termicznie. Od kupującego zależy wydajność bindownicy – przeciętne urządzenia pozwalają na łączenie ok. 100 stron, profesjonalne prawie 500. Jeśli chcemy otworzyć punkt ksero w okolicy uczelni, szkoły bądź innej placówki naukowej, musimy nastawić się na kupno dobrego sprzętu. Odczujemy to zwłaszcza w okresie obron na uczelniach wyższych, kiedy to studenci tłumnie odwiedzają drukarnie i ksera w poszukiwaniu możliwości oprawy prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich.

BINDOWNICA JAZON PLUS

Laminator

W branży poligraficznej i introligatorskiej laminowanie to obecnie standard. Jeśli chcemy rozwinąć biznes w ramach punktu ksero koniecznie powinniśmy nabyć laminator wysokiej klasy. Urządzenie to pozwala na zabezpieczanie stron specjalną folią. W ten sposób są one chronione przed wilgocią, uszkodzeniami, blaknięciem, a nawet fałszerstwem. Laminator przyda się w punkcie ksero, z którego korzystają pracownicy wyrabiający identyfikatory oraz karty dostępu, ale również szkoły i uczelnie zlecające laminację dyplomów oraz certyfikatów.
Dobre urządzenie tego typu np. GBC Fusion 1100L to koszt zaledwie kilkuset złotych. Za to jego wydajność i ergonomiczność pracy są wprost niesamowite.

LAMINATOR GBC FUSIN 1100L A4 4400746

Gilotyna do papieru

Otwierając punkt ksero bądź rozwijając tę przestrzeń w swoim biurze zapomnij o nożyczkach! Profesjonalne drukowanie dokumentów oraz ważnych akt to przede wszystkim precyzja i estetyka. W przycinaniu, docinaniu i dzieleniu pomoże Ci gilotyna do papieru. Urządzenie to w szybki i precyzyjny sposób przecina grube arkusze dokumentów. Nawet te zbindowane, w kartonie czy tekturze. Jej samoostrzące się ostrze jest gotowe do użytku przez cały czas, zaś specjalne blokady i osłony zapewniają należyty poziom bezpieczeństwa. Wybierając gilotynę do papieru, warto postawić na sprawdzone marki np. REXEL – cieszące się wysoką jakością i renomą wśród biur oraz drukarni.

GILOTYNA REXEL CL100 A4 2101970

Niszczarka

Prowadzenie punktu ksero łączy się z dużą liczbą zbędnych stron, niepotrzebnych wydruków oraz przypadkowych kopii dokumentów. Aby nie utonąć w śmieciach, lepiej od razu wyposażyć się w niszczarkę. Urządzenie to pozwala na utylizację papieru oraz jego plastikowych elementów, a także zszywek czy spinaczy. Dobrej klasy niszczarki są ponadto wydajne, ciche i kompaktowe. Można schować je pod biurko bądź umieścić nawet w niewielkiej przestrzeni małego punktu ksero. Jedną z tego typu niszczarek jest urządzenie REXEL AUTO+ 90X z dwuletnią gwarancją producenta.

NISZCZARKA REXEL AUTO+ 90X

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *