Podpórki do książek - czyli jak zadbać o estetykę

Data: 2022-07-26 Komentarze: 0
Podpórki do książek - czyli jak zadbać o estetykę

Biblioteczki, zarówno te biurowe, jak i domowe, służą nie tylko do przechowywania książek, czasopism oraz gazet. Ich zadaniem jest również estetyczna ekspozycja księgozbiorów w taki sposób, aby zrobić wrażenie na gościach, kontrahentach oraz potencjalnych klientach. Jeśli jednak nie stać Cię na mebel robiony na wymiar lub masz ograniczone możliwości przestrzenne, spróbuj do porządkowania wykorzystać podpórki pod książki!

Jak porządkować książki?

Mole książkowe oraz przedsiębiorcy posiadający duże ilości książek doskonale wiedzą, jak trudne jest ich przechowywanie. Najprostszym sposobem jest wygospodarowanie miejsca na biblioteczkę. W mieszkaniu może ona znajdować się w salonie na jednej ze ścian. W biurach i firmach należy nieco bardziej pokombinować z przestrzenią i zadbać o to, aby była ona widoczna. Firmy preferują w takich przypadkach miejsca reprezentatywne, hole, poczekalnie lub pomieszczenia przeznaczone dla szkoleń – sale konferencyjne oraz salki wykładowe. Wiąże się to jednak z obecnością dodatkowych mebli i zajęciem znacznej przestrzeni. Alternatywą dla tego typu konstrukcji są podpórki i podstawki pod książki.

Kto powinien zadbać o swoje książki?

O książki powinni zadbać przede wszystkim zapaleni czytelnicy, którzy mają ogromne zapasy przeczytanej literatury wszelakiej. W ich przypadku bardzo łatwo o uszkodzenie poszczególnych egzemplarzy, a przechowywanie całej makulatury staje się problematyczne. Stanem książek powinni również zająć się wydawcy oraz pisarze, czyli osoby biorące bezpośredni udział w procesie twórczym. Dla jednych, jak i drugich odpowiednie eksponowanie ich dzieł jest ważne w kontekście relacji z klientem. Estetyczna prezentacja oraz bezpieczeństwo leżą ponadto w gestii bibliotek, zwłaszcza tych należących do placówek oświaty oraz uczelni wyższych. W końcu – o księgozbiory powinny zadbać również przedsiębiorstwa, choć w ich przypadku znacznie częściej chodzi o publikacje w formie magazynów, raportów oraz gazet. One również zasługują na odpowiednią transparentność, zwłaszcza wtedy, gdy są produktem koronnym firmy. W każdym przypadku oprócz biblioteczek doskonałym sposobem będzie wykorzystanie podpórek lub podstawek pod książki.

Podpórki pod książki

Jeśli nasz księgozbiór nie jest zbyt wielki i zależy nam na mobilnych rozwiązaniach, możemy zastanowić się nad zakupem podpórek lub podstawek pod książki. Składają się one przeważnie z metalowych lub drewnianych profili, które podtrzymują kilka książek w pionie, estetycznie eksponując ich grzbiety lub fronty. Tego typu rozwiązania sprawdzają się znakomicie w niewielkich biurach oraz kawalerkach, gdzie za ich pomocą ozdabia się puste ściany. Ważne, aby kupować modele, które łatwo się montuje i nie przysparzają problemu w utrzymaniu w czystości. Najlepiej, jeżeli podpórki pod książki wykonane są ze stali malowanej proszkowo. Łatwo się je wyciera, instaluje oraz przenosi, a ich powłoka przez wiele lat pozostaje czysta i pozbawiona zniszczeń.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.