5 powodów dlaczego warto pisać ręcznie

Data: 2019-05-15 Kategoria: Praca w biurze Komentarze: 0
5 powodów dlaczego warto pisać ręcznie

Komputery, tablety i smartfony stały się naszą codziennością w pracy i w domu. Narzędzia te sprawiają, że tradycyjny ołówek, długopis czy pióro wieczne odchodzą w zapomnienie. Szkoda, bo pisanie odręczne pozwala pracować nad koncentracją, pracą mózgu i rozwojem umiejętności czytania. Ponadto wykorzystywanie szczególnie w środowisku biznesowym eleganckich narzędzi do pisana sprawia, że ich właściciel postrzegany jest jako osoba godna zaufania. Poznajmy 5 powodów dlaczego warto pisać ręcznie!

1. Pisanie odręczne wzmacnia rękę oraz postawę ciała

Pisanie odręczne wpływa znacząco na prawidłową postawę ciała oraz wzmacnia dłoń. Co więcej – pozytywnie oddziałuje na oddychanie. To właśnie dlatego nasze pociechy od najmłodszych lat uczą się w szkołach pilnie sztuki pisania, jednocześnie kształtując w sobie cierpliwość i kreatywność. Skoro mowa o naszych pociechach – warto zaopatrzyć ich szkolne piórniki w długopisy zmazywalne, np. Pieski marki Happy Color. Każdy długopis z tej serii nadaje się idealnie do nauki pisania. Dzięki wyjątkowej formule tuszu można łatwo i czysto poprawić napisany tekst. Każdy długopis wyposażony został w specjalną gumkę do wycierania napisanego tekstu, dzięki czemu w prosty sposób można poprawić błędy w szkolnym zeszycie. Za sprawą ciekawego designu i obudowy ze skuwką w kształcie głowy pieska, każdy uczeń klas wczesnoszkolnych będzie czerpał radość z pisania długopisem.


Oczywiście z długopisu zmazywalnego mogą korzystać również dorośli. To świetna alternatywa dla zwykłego długopisu w każdym biurze. Długopis z niebieskim lub czarnym wkładem (przykładowo długopis Pixel) przyda się do sporządzania notatek oraz podczas wypełniania i podpisywania dokumentów. Z kolei kolorowe długopisy wymazywalne pozwolą wynotować najważniejsze informacje z obszernych notatek.


2. Ćwiczenie mózgu i pamięci z pomocą pisania ręcznego

Nic tak nie poprawi naszej pamięci, koncentracji i kreatywności jak pisanie ręczne. Pisząc na klawiaturze komputerowej lub na tablecie nie skupiamy się tak bardzo na informacjach jak wykonując analogowe notatki – to najlepsze ćwiczenie dla naszej pamięci. Po prostu dużo lepiej zapamiętujemy to, co napisaliśmy odręcznie niż cyfrowo! Właśnie dlatego na każde biznesowe spotkanie lub szkolenie powinniśmy zabrać ze sobą długopis i notatnik. Co do długopisu – warto postawić na model od sprawdzonego producenta, który nas nie zawiedzie, a do tego pięknie się zaprezentuje. Rozwiązaniem mogą stać się długopisy Parker. W szerokiej ofercie tego producenta znajdziemy z pewnością coś dla siebie. Na biznesowe spotkanie lub szkolenie warto wybrać długopis Jotter Core Portobello Purple CT, który wyróżnia się elegancją i nowoczesnym designem.

Ponadto fakt, że nie zabierzemy na spotkanie czy szkolenie laptopa lub tabletu nie oznacza, że nie będziemy mieć pod ręką niezbędnych narzędzi. Wystarczy, że zamiast zwykłego zeszytu zabierzemy wielofunkcyjną teczkę konferencyjną. Wyposażona w miejsce na notatnik, długopis oraz w przegrodę na prezentację handlową spełni swoje zadanie w stu procentach. Ponadto teczka posiada również 4-ringowy mechanizm segregatora umożliwiający wpinanie istotnych i niezbędnych podczas spotkania dokumentów.


Z takim notatnikiem wykonywanie ręcznych zapisów stanie się przyjemnością połączoną z profesjonalnym wizerunkiem. Na pewno zapamiętamy ze spotkania znacznie więcej niż w przypadku, gdyby towarzyszyłby nam komputer.

3. Rozwój umiejętności czytania i poprawnej polszczyzny

Pisanie ręczne pomaga w uczeniu się ortografii oraz interpunkcji. Pisząc na komputerze nie skupiamy się zbytnio na tym, czy notatki są poprawne ortograficznie, czy też nie – zadziała przecież autokorekta. Pisząc odręcznie musimy się dużo bardziej skupić na ortografii i interpunkcji, dlatego zapamiętujemy poprawną formę słów oraz to, gdzie powinny znaleźć się przecinki.

Pisanie odręczne wspiera również umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pisanie wymaga skupienia, cierpliwości oraz dokładności. Ćwicząc te cechy dużo łatwiej ze skupieniem przystąpić nam do przeczytania książki czy dłuższego artykułu. Rozumiemy również o czym mówi czytany przez nas tekst.

4. Pisanie odręczne vs. charakter

Pismo ręczne to część naszej osobowości i niepowtarzalności. To dlatego wciąż obowiązuje nas na każdym kroku odręczny podpis. Charakter pisma to część naszej prezentacji wizualnej. Tę ostatnią warto podkreślić pięknym piórem wiecznym. To nie tylko pomysł na elegancki prezent, ale również rzecz, dzięki której poczujemy się bardziej prestiżowo. Ma to szczególne znaczenie w sferze biznesowej, gdzie nawet od tak drobnej rzeczy jak podpisanie dokumentu eleganckim piórem zależy sposób, w jaki będziemy postrzegani przez partnerów biznesowych. Pióro wieczne pozwoli poczuć się nam luksusowo podczas każdego odręcznego pisania.


5. Pisane odręczne wspiera kreatywność i uczenie się

Podczas pisania ręcznego uruchamiamy komórki naszego mózgu, które odpowiedzialne są za myślenie kreatywne i abstrakcyjne. Potrafimy myśleć szybciej, skuteczniej i dokładniej. Pisanie odręczne pomaga również uporządkować i zoptymalizować wydajność uczenia się. Tempo zapamiętywania jest znacznie szybsze, a myśli w naszej głowie znacznie bardziej uporządkowane.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.