Laminator – 5 sytuacji, gdy przyda się w Twojej firmie

23 grudnia 2019

Współczesność wymaga od nas ekologicznego myślenia o świecie. Słusznie, lasy tropikalne są w coraz gorszym stanie, w powietrzu unosi się smog, a wytwarzanie papieru generuje wciąż wyższe koszty. Tymczasem, każdą ofertę handlową drukujemy. Słusznie, pogięte rogi czy wystrzępiony papier nie pomogą nam znaleźć klienta. Tyle że wystarczy wyposażyć swoją firmę w laminator.  Jego zastosowanie  jest bardzo proste. Dzięki urządzeniu powlekamy materiał cienką folią, co sprawia, że staje się on trwały.

Informacje dla pracowników

Zakup laminatora szybko się zwróci, jeśli tylko wszystkie dokumenty pozostające w stałym obiegu pokryjemy cienką folią. Instrukcje obsługi urządzeń, informacje o standardach RODO czy regulaminy ochrony przeciwpożarowej krążą pomiędzy pracownikami i wracają zalane kawą, czy wymięte. Oczywiście, można wydrukować je ponownie tylko po co? Wystarczy zafoliować dokument, korzystając z prostego w obsłudze laminatora Leitz iLam Home Office. Prezentuje się niezwykle profesjonalnie dzięki ciekawej, metalizującej kolorystyce urządzenia.

Zabezpieczenie ofert

Oferty firmy zwykle drukujemy na wysokiej jakości papierze. Zwykle staramy się także wzbogacić je o zdjęcie. Wpływa to na odbiór produktu i ocenę klienta. Bardzo często tworzymy z nich katalogi. Ich każdorazowy druk jest bardzo kosztowny, a często przeglądane po prostu się niszczą. Rogi są zaginane, karty zmięte, często pojawiają się na nich dodatkowe dopiski. Dlatego dobrze pokryć folią poszczególne karty i np. zszyć korzystając z bindownicy.

Tworzenie ekspozycji

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby karty stosować do prezentacji lub tworzyć z nich oferty wieszane w witrynach, czy ustawiać w stojakach ekspozycyjnych. W tym przypadku najważniejsze jest, że nie ulegną szybkiemu wyblaknięciu pod wpływem światła. Wręcz przeciwnie. Właściwe dobrana folia podkreśli urodę zdjęć. Wszelkie ulotki reklamowe czy po prostu informacyjne, z danymi firmy warto zabezpieczyć przed zmięciem czy przemoczeniem.

Identyfikatory i opisy

Jeśli w naszej firmie przyjmujemy gości, kontrahentów czy praktykantów dobrze, aby mieli oni identyfikatory. Jest to szczególne ułatwienie dla pracowników biura czy ochrony. Nie ma sensu drukowanie odrębnych identyfikatorów dla stażystów, o których wiemy, że będą przebywać u nas krótko, ale wykonanie prostej wizytówki choćby z imieniem i logotypem, jeśli tylko posiadamy laminator to praktycznie żaden koszt. Każdy z pracowników będzie w ten sposób wiedział, że dana osoba przebywa w firmie za zgodą zarządzających.

Archiwizacja

Tworzenie archiwum nie jest sprawą prostą, zwłaszcza jeśli mamy w nim oryginalne rękopisy czy odręczne notatki, które mogą być w przyszłości bardzo przydatne. Niestety, papier im starszy, tym bardziej się kruszy, a pismo staje się z czasem nieczytelne. Oczywiście, oryginały dokumentów powinny zostać nietykalne, jeśli jednak z archiwum korzystamy i na bieżąco sięgamy do zapisków, warto wykonać ich kopie i zabezpieczyć je folią. W ten sposób oryginały będą bezpieczne, a kopie można spokojnie udostępnić do użytkowania. W tym przypadku, gdy mamy do czynienia z różnymi fakturami, gramaturami i formatami papieru warto zdecydować się na laminator Fusion Plus 6000L.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *