Zadbaj o RODO w firmie z niszczarkami Fellowes

18 grudnia 2019

Ochrona danych osobowych jest sprawą szczególnie istotną we współczesnym świecie. Niestety, coraz więcej jest przypadków kradzieży tożsamości i nadużywania danych do celów przestępczych. Lekceważenie ochrony, szczególnie w przypadku kontrahentów to pierwszy krok do klęski firmy. Obowiązkiem pracowników jest zniszczenie wrażliwych danych, ale nie zrobią tego bez odpowiedniego urządzenia. Nic dziwnego, że niszczarka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia biura.  Najkorzystniej wybrać niszczarki marki Fellowes. Istniejąca od ponad stu lat firma, w nazwie posługująca się wciąż nazwiskiem właściciela, przestrzega także jego zasad, którymi są dbałość o uczciwość w biznesie i innowacyjność rozwiązań. Niezawodność, to słowo klucz charakterystyczne dla niszczarek Fellowes, a więc spokój w razie kontroli Urzędu Ochrony Danych Osobowych dla użytkownika.

Do gabinetu prezesa

Istnieje kategoria dokumentów, których nie powinien oglądać żaden pracownik. Wygenerowane w gabinecie kadry zarządzającej także w nim powinny zostać zniszczone.  Dokumenty związane z polityką firmy, jej rozwojem, finansami czy sprawami kadrowymi powinny być objęte klauzulą najwyższej poufności i niszczone samodzielnie. Niewielka i dyskretna niszczarka osobista Fellowes M-7C powinna znaleźć się także w domu, jeśli i tam powstają pisma z poufnymi danymi.

Do sekretariatu

Zdecydowanie to w sekretariacie powstaje najwięcej dokumentów z wrażliwymi danymi. To także miejsce, gdzie tworzy się bruliony, notatki ze spotykań, listy z danymi klientów. Niszczarka, niewielka i najlepiej dyskretna jest niezbędnym urządzeniem. Warto wybrać taką, która jest w stanie pracować w trybie cichym. W niszczarce profesjonalnej Fellowes 90S zastosowano technologię „SilentShred”, sprawiająca, że praca urządzenia jest praktycznie niesłyszalna. Najistotniejsze jednak jest to, że jest to sprzęt niewielki, o ergonomicznym kształcie, co pozwala na wstawienie go między szafki czy ustawienie obok biurka.

Do dużego biura

Pracownicy, którzy wytwarzają dokumentację, powinni mieć łatwy dostęp do niszczarki. Niestety, nie każdy pamięta, że obowiązkiem pracownika jest trzymanie się zasady czystego biurka, tj. jak najszybsze usuwanie materiałów zawierających wrażliwe dane osobowe, ale też informacje o firmie. Wprowadzenie urządzenia do pokoju biurowego odbiera argumenty o braku czasu na przejście do sekretariatu czy innego pomieszczenia, w którym znajduje się niszczarka. Tu warto pokusić się o model, który da sobie radę ze zszywkami, spinaczami, płytami CD czy kartami. Nie ma co liczyć na to, że każdy znajdzie czas na rozszycie dokumentów i przygotowanie ich do zniszczenia. Warto też zwrócić uwagę na energooszczędność. Zapewne urządzenie nie będzie systematycznie wyłączane. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo. Szczelina nie może działać, jeśli mało wprawnie zacznie obsługiwać urządzenia nasz stażysta czy nowy pracownik. Idealny będzie model Fellowes 325I dostępny w ofercie sklepu internetowego PasażBiurowy.pl.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *