Jak chronić sprzęty firmowe w podróży – 5 akcesoriów

29 listopada 2019

Kluczowym elementem podczas przenoszenia sprzętów biurowych ze względu np. na przeprowadzkę jest ich należyte zabezpieczenie. Oczywiście większość obowiązków tego typu leży zazwyczaj na głowie ekip przeprowadzkowych. Niemniej, bardzo często to pracownicy powinni zabezpieczyć firmowy sprzęt, gdyż wiedzą oni dokładnie, co wymaga szczególnej opieki. Stosując odpowiednie gadżety i akcesoria będziemy w stanie chronić je przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi oraz niebezpieczeństwami w czasie transportu. 

Taśma pakowa

Taśma pakowa to jeden z najważniejszych akcesoriów podczas przeprowadzek i podróży, w których niezbędne jest zabezpieczenia i przewożenie sprzętu. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jej podstawowe parametry. Im większa siła klejąca taśmy, tym więcej możemy okleić przedmiotów. Ponadto, dobrze, gdy jest ona odporna na niskie i wysokie temperatury, gdyż podróż może odbywać się w różnych warunkach. Taśma pakowa doskonale zabezpiecza kartony oraz przedmioty owinięte w folie. Jest również doskonała do łączenia pakunków przeznaczonych do transportu np. mniejszych i większych paczek. 

Pojemniki na dokumenty

W czasie transportowania ważnych rzeczy i urządzeń z firmy bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie dokumentów. Można do tego celu użyć m.in. kartotek (kartoteka na teczki zawieszane Leitz Plus)  lub segregatorów (Segregator Esselte). Powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby dokumenty nie uległy wygnieceniu, zaplamieniu bądź zniszczeniu. Dobrze, gdy posiadają one komponenty ułatwiające transport, np. uchwyty bądź zabezpieczenia. W ten sposób będziemy mogli przenieść w szybki i łatwy sposób dokumentacje, dbając jednocześnie o chronienie jej przed osobami trzecimi bądź zagubieniem. 

Folie ochronne i folie stretch

Wiele sprzętów i artykułów firmowych musi być zabezpieczanych w taki sposób, aby podczas transportu nie rozbiło się bądź nie uległo zniszczeniu. Aby zminimalizować działanie czynników mechanicznych, np. wstrząsów, warto użyć folii ochronnej Herlitz. Jest ona wypełniona pęcherzykami powietrza, dzięki czemu może chronić rzeczy kruche i delikatne. Nadaje się doskonale do zabezpieczenia elektroniki oraz przedmiotów szklanych. Jeśli zaś potrzebujemy folii zdolnej ochronić sprzęt przed wgnieceniami bądź uderzeniami, dobrym pomysłem jest zakup folii ręcznej. Jej dodatkowym atutem jest fakt, iż za jej pomocą można stabilizować produkty łącząc je ze sobą bądź paletami czy regałami. 

Zszywacze

Zszywacze to narzędzia bardzo przydatne przed przeprowadzką. Za ich pomocą możemy spinać dokumenty. Tak połączone pliki nie rozpadną się i nie zagubią podczas transportu. W wielu przypadkach za pomocą zszywek możemy również łączyć kawałki folii, kartonu bądź innego materiału przeznaczonego do zabezpieczania urządzeń i sprzętów firmowych. Jednym z solidniejszych na rynku modeli zszywaczy jest zszywacz Rapid Supreme. Nada się on kapitalnie nawet do wyjątkowo trudnych i ciężkich przeprowadzek. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *