Faber-Castell – ponadczasowa jakość

3 lutego 2020

Fabel-Castell to założone blisko 3 wieki temu przedsiębiorstwo, będące jednym z największych na świecie producentów ołówków, długopisów i innych artykułów biurowych oraz materiałów artystycznych. Jak to się stało, że z małej rodzinnej firmy, przerodziło się w rozpoznawalny brand z dobrej jakości produktami?

Faber-Castell, firma od ośmiu pokoleń, czyli jak to wszystko się zaczęło

Wszystko ma początek w 1961 roku, w Stein pod Norymbergią, kiedy to Kaspar Faber założył pierwszy zakład produkcyjny. Wówczas firma działała pod nazwą AW Faber Company. Z czasem otworzono inne jej oddziały, m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu czy Wiedniu. Tak naprawdę, nazwa Faber-Castell została wprowadzona dopiero w 1900 roku (wraz z nowym logiem). Połączono wówczas motto Faber „z rycerzami rycerzy” z herbem rodziny Castells.

ZAKREŚLACZ FABER-CASTELL POMARAŃCZOWY

AW Faber – najstarszy ołówek na świecie i inne produkty

Jednym z najbardziej znanych, starych, a zarazem rozpoznawalnych produktów firmy Faber-Castell jest ołówek AW Faber, sprzedawany w Stanach Zjednoczonych nieprzerwanie od 1870 roku. Przedsiębiorstwo zaczęło wówczas używać drzewa cedrowego z Florydy i grafitu z Syberii do produkcji swoich dobrej jakości ołówków. Faber-Castell oferuje dziś przede wszystkim wysokiej jakości artykuły do pisania, malowania i twórczej kreatywności. Materiały, z których dziś produkuje się wytwory Faber-Castell są z drewna pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych plantacji. Firmie nieobca jest dbałość o ekologię. Wszystko dzięki własnym plantacjom w Kolumbii i Brazylii. Projekt ten jednocześnie zapewnia pracę miejscowym leśnikom i mieszkańcom. Całość procesów nieustannie przyczynia się do zmniejszania emisji dwutlenku węgla, co potwierdzone zostało licznymi certyfikatami.

OŁÓWEK FABER-CASTELL JUMBO GRIP

Produkty Faber-Castell – wysoka jakość dla każdego

Z szerokiej oferty produktów Faber-Castell najczęściej kupowane są kredki ołówkowe, pastele, zakreślacze, ołówki, cienkopisy czy temperówki i farby szkolne. Każdy z produktów wyróżnia się wysoką jakością wykonania i komfortem użytkowania, które docenią zarówno profesjonaliści, jak i adepci sztuk plastycznych.

CIENKOPIS FABER-CASTELL GRIP ZESTAW 10 KOLORÓW (FC151610)

Fabel-Castell to 7000 pracowników w ponad 100 krajach na świecie

Aktualnie szacuje się, że firma Faber-Castell zatrudnia ok. 7000 pracowników w ponad 100 krajach na świecie. Zatrudnieni są w 14 fabrykach i 20 jednostkach sprzedaży. Oczywiście nie wlicza się w to punktów sprzedaży, w których nabyć można produkty cenionej marki Faber-Castell, w tym sklep internetowy www.pasazbiurowy.pl, oferujący cienkopisy, długopisy, zakreślacze, gumki, temperówki czy pastele Faber-Castell.

KREDKI POLYCHROMOS FABER-CASTELL METALOWE OPAKOWANIE 24 SZT 110024

Faber-Castell to nie tylko artykuły biurowe i malarskie

Co ciekawe, przedsiębiorstwo Faber-Castell ma na swoim koncie również inne imponujące liczby sprzedanych… suwaków. Najbardziej znanym z nich był model 2/83 N. Był jednym z czołowych producentów suwaków przede wszystkim w latach 1880-1975.

Faber-Castell znany jest przede wszystkim profesjonalistom. Dzięki szerokiej dostępności wysokiej jakości produktów w sklepach internetowych, każdy może stać się artystą na miarę własnych możliwości, a w osiągnięciu sukcesów pomogą artykuły Faber-Castell.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *