Markery Sharpie i ich zastosowanie

13 listopada 2019

Marka Sharpie należy do sztandarowych produktów amerykańskiej firmy Sanford. Od lat 60. w jej asortymencie można znaleźć m.in. markery permanentne zdolne do pisania po szkle, drewnie, kamieniu czy plastiku. Pisaki tej firmy od wielu lat cieszą się wysoką renomą, niezawodnością oraz wielozadaniowością. Jakie markery Sharpie dostępne są na rynku i w jakich zadaniach sprawdzą się najlepiej?

Markery Sharpie – idealne do szkoły, biura i domu

Markery marki Sharpie to produkty nadające się zarówno do przestrzeni domowych oraz szkolnych, jak i biur. Ich wygląd oraz styl piśmienniczy zależy od poszczególnych modelów i może być dopasowywane do indywidualnych upodobań. Największą zaletą markerów marki Sharpie jest fakt, iż sprzedawane są one w różnych zestawach. Od niewielkich i podręcznych, po duże i wielozadaniowe. Użytek z nich będą mieli zarówno najmłodsi podczas lekcji plastyki w szkole, jak i dorośli w trakcie spotkań biznesowych czy prac biurowych. Co więcej, markery Sharpie nadają się również do prac stolarskich, budowlanych oraz malarskich. Ich zastosowanie docenią artyści, rzemieślnicy oraz pracownicy fizyczni.

Markery Sharpie – cechy szczególne

Jedną z cech szczególnych markerów Sharpie jest ogromna rozpiętość kolorystyczna. Możemy bowiem zakupić zarówno pisaki pastelowe, jak i klasyczne o matowych barwach. Niezależnie od kolorystyki, markery Sharpie posiadają niezwykle solidnie wykonane końcówki, dzięki czemu pisanie nimi jest czystą przyjemnością. Powierzchnia zaś, po której kreślimy bądź malujemy, pozostaje czyta i pozbawiona przypadkowych plam czy kleksów. Inną cechą wyróżniającą markery Sharpie jest idealne wyważenie pisaków oraz ich smukły kształt. Dzięki temu jesteśmy w stanie prowadzić jedną, ciągłą i estetyczną linię. Ma to ogromne znaczenie w przypadku, gdy używamy markerów do podkreślania np. tekstu bądź prac wymagających precyzji. Jednak najwspanialszą cechą markerów Sharpie pozostaje ich wielozadaniowość. Są one zdolne do pisania po różnych powierzchnia, zarówno chropowatych i porowatych, jak i płaskich oraz śliskich. Dzięki temu mogą być stosowane do prac w domu oraz na zewnątrz. Docenią to zwłaszcza Ci, których praca wymaga częstych podróży oraz zmian środowiska pracy.

Markery wielozadaniowe

Artykuły piśmiennicze marki Sharpie są wyjątkowo wydajne i starczają nawet do kilkunastu dni intensywnej pracy. Wszystko przez fakt, iż są szybkoschnące oraz odporne na światło i wodę. Dzięki temu mogą być używane nawet w trudnych, polowych warunkach. Czas blaknięcia tuszu jest wydłużony, dzięki czemu linie kreślone przez pisaki pozostają żywe i intensywne bardzo długie. Z tego względu markery Sharpie nadają się do wielu zróżnicowanych środowisk pracy. Niektóre z produktów posiadają specjalne mechanizmu przepływu atramentu, które zapobiegają wysychaniu pisaków nawet w przypadku, gdy pozostaną otwarte. Ponadto, pisaki są nietoksyczne (nie zawierają m.in. ksylenu i toulenu), a także nie wydzielają intensywnego zapachu. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *