Co powinien mieć każdy handlowiec?

31 stycznia 2020

Kluczem do sukcesu każdej firmy, zajmującej się sprzedażą, są skuteczni handlowcy. Oprócz wyjątkowych zdolności komunikacyjnych, odporności na stres czy umiejętności radzenia sobie z konfliktami, powinni mieć również przydatne i profesjonalnie wyglądające w pracy akcesoria. Jakie?

Kalendarz

Nawet najbardziej zorganizowany handlowiec nie jest stanie zapamiętać licznego harmonogramu tygodnia, a co dopiero miesiąca czy roku. Nie musi. Zadanie to skutecznie ułatwią mu wszelkiego rodzaje kalendarze. Np. kalendarz książkowy Jotan sprawdzi się w tej roli znakomicie. Rozkład graficzny: jeden dzień na jednej stronie ułatwia zapisywanie poszczególnych działań na cały dzień, dopisanie ważnych notatek czy telefonów. Precyzyjna rozpiska z godzinami przyda się szczególnie handlowcom mającym szereg spotkań w swoich grafikach. Ponadto, kalendarze książkowe prezentują się bardzo profesjonalnie.

KALENDARZ KSIĄŻKOWY JOTAN KX-295 A5 JASNY BRĄZ

Notatnik

Niejednokrotnie kalendarz nie wystarczy, by zapisać w nim wszystkie ważne myśli, dane kontaktowe czy inne przydatne zapiski. W tym celu przydadzą się notatniki. Myśli błyskawicznie przelane na papier, można po spotkaniach zanotować do komputera. W zależności od swoich upodobań i wygody, sięgnij po notatnik książkowy lub kołonotatnik Leitz, w którym swobodnie będziesz mógł przekładać lub wyrywać kartki. Co więcej – w zależności od profilu firmy, możesz wybrać dopasowany model lub wielkość notatnika, a może to pracodawca zapewni Ci firmowy notatnik z logotypem?

KOŁONOTATNIK LEITZ URBAN CHIC A4 KRATKA 46560099

Prezentery ulotek i katalogów

Czasem handlowiec odwiedza targi, żeby dotrzeć do jeszcze szerszej grupy klientów. Oprócz swojej osoby, połączonej z wszystkimi pożądanymi cechami handlowca i gadżetami reklamowymi, przydadzą się również ulotki i katalogi. Jak jednak właściwie je wyeksponować, a zarazem udostępnić potencjalnym klientom? Skutecznie w tej roli sprawdzą się prezentery ulotek i katalogów, które możesz wybrać z szerokiej oferty – w zależności od potrzeb firmy.

ZESTAW SZEŚCIU PIONOWYCH POJEMNIKÓW DURABLE FLEXIPLUS A4 CZARNY 1700008061

Teczka

Profesjonalny wygląd handlowca z pewnością jest przysłowiową „kropką nad i” podczas biznesowych negocjacji. Niechlujny wygląd, pogniecione dokumenty czy brak długopisu to opowieści dotyczące koszmarnych handlowców. Profesjonalizmu doda Ci skórzana teczka lub choćby teczka na dokumenty dla klienta. Nie tylko ochronią ważne dane przed osobami postronnymi, ale przede wszystkim zniwelują ryzyko uszkodzeń mechanicznych czy zaplamienia, spowodowanego np. niefortunnym wylaniem się kawy.

Wizytownik, czyli zostaw po sobie ślad

Dobry handlowiec nie przegapi żadnej chwili do zaprezentowania swoich produktów, a takie okazje mogą nadarzyć się nieoczekiwanie. Nie powinien zatem wychodzić bez wizytownika, w którym przechowa nie tylko swoje wizytówki, ale będzie mógł również gromadzić wizytówki innych klientów czy partnerów biznesowych. Możesz skusić się na eleganckie chromowane etui na wizytówki Durable Business Card Box Duo (mieszczące 20 sztuk) lub duży ekskluzywny wizytownik Durable Visifix, mogący pomieścić aż 192 wizytówki.

WIZYTOWNIK DURABLE VISIFIX NA 192 WIZYTÓWKI CZARNY 2402-01

WIZYTOWNIK DURABLE BUSINESS CARD BOX DUO 20 SREBRNY 2433-23

Każdy handlowiec to klucz do sukcesu firmy. Warto, by oprócz niezbędnej wiedzy na temat produktów, miłej aparycji i komunikatywności, wyposażony był w niezbędne akcesoria i narzędzia do pracy, zapewniające mu profesjonalny wygląd i ułatwiające relacje biznesowe.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *